Протезування зубів

Протезування

При втраті хоча б одного зуба, є необхідність протезуватися, оскільки відсутність зуба (або зубів) негативно позначається не лише на естетиці, але і на організмі вцілому.
Після втрати одного або декількох зубів, людина починає жувати на тій стороні щелепи, де більше зубів, а на протилежній стороні йде поступова атрофія ясен. Погіршується якість жування, і їжа в шлунково-кишковий тракт поступає недостатньо прожованою, що може викликати захворювання травного тракту. Зуби, що залишилися, поступово, протягом декількох років, нахиляються у бік дефекту. Таким чином, в зубощелепній системі відбувається порушення рівноваги, що, зрештою, призводить до розвитку такого захворювання, як пародонтит, яке є основною причиною поступового розхитування і подальшої втрати зубів (навіть не уражених карієсом).

Ми пропонуємо всі види протезування

Зубний протез моделюється і виготовляється індивідуально. Лікар-ортопед оцінює стан порожнини рота і кожного зуба окремо і планує конструкцію протезу, точно розраховуючи можливі навантаження на опорні зуби. Важливо не лише замінити відсутні зуби, але і зберегти опорні. Далі в зуботехнічній лабораторії зубний технік виготовляє протез.
Весь процес виготовлення конструкції складається з безлічі клінічних і лабораторних етапів і навіть невелика помилка в плануванні або виготовленні конструкції може відобразитись не лише на якості протезу, але і на здоров'ї зубощелепної системи вцілому. Лише професіонали можуть гарантувати якість і надійність своїх робіт.


image002.jpg

image004.jpg

image005.jpg


image008.jpg

image009.jpg
Ми пропонуємо всі види протезування, детальніше про найпоширеніші конструкції:

 • Протезування на імплантатах - розміщення протезної конструкції на штучній опорі (імплантаті), що дозволяє не сточувати здорові зуби під опору при малій протяжності дефектів і робити протез незнімним за відсутності великої кількості зубів, використовуючи декілька імплантатів.
 • image012.jpgimage013.jpg


У чому переваги зубних імплантатів

Привабливе рішення при високих вимогах

Зуби з опорою на імплантати забезпечують найбільш природне рішення з естетичної і функціональної точки зору. Вони гармонійно вписуються в зубну дугу і не лише фіксуються так само надійно, як природні зуби, але їх неможливо відрізнити від натуральних зубів по функції і зовнішньому вигляду в повсякденних умовах.

Зубні імплантати допомагають зберегти здоров'я зубів

В порівнянні із звичайними мостоподібними протезами, немає необхідності спилювати сусідні зуби, щоб утримувати нові зуби. Таким чином, зберігається здорова речовина зуба, яка неминуче пошкоджується при традиційному методі.
image014.jpg

Ефективний захист від втрати кісткової маси

Як природні корені зубів, імплантати рівномірно передають жувальні сили на щелепну кістку. Ця дія посилюється під час жування, оскільки, як і при природних зубах підтримується природна форма кістки. Якщо ця напруга відсутня, щелепна кістка повільно скорочується в об'ємі.

"Треті зуби" нового покоління

Надійна фіксація "третіх зубів" є ще однією перевагою зубних імплантатів. Пацієнтам не доводиться стикатися з незручностями звичайних зубних протезів, такими як хворобливість в точках тиску і погана присадка. Крім того, піднебіння більше не покрите матеріалом зубного протезу. Це не лише позитивно впливає на мову, але також гарантує, що не будуть порушений природний смак і задоволення від їжі.

 • Вініри (штучні керамічні облицювання зубів) - фіксуються на видиму стінку зуба, дозволяють приховати зміни кольору, невеликі повороти і нахили зуба.
 • image016.gifimage017.jpg

image018.jpg
до протезування

image019.jpg
після протезування вінірами


 • Вкладки - заміщення зруйнованої частини зуба спеціальною «пломбою», яка виготовляється в лабораторії з кераміки або композиту, після чого фіксується в порожнині рота на підготовлений зуб; перевершує по естетиці і довговічності звичайні пломби.
 • Металокерамічні конструкції (коронки, мостоподібні протези) – конструкції, невидимою основою яких є метал, а видима частина зубів виготовляється з кераміки. Ми пропонуємо не лише класичні варіанти сплавів металевих основ, але і ексклюзивні конструкції – на основі сплавів дорогоцінних металів (що дозволяє зробити абсолютно біосумісні протези).
 • Безметалеві конструкції (протезування на основі оксиду цирконію Procera) – протези, які не містять металевих частин, що дозволяє досягти природних, не відмітних від натуральних зубів, кольору і прозорості. Це найестетичніші протези на сьогоднішній день.
  Пластинкові знімні протези (з камерними і замковими кріпленнями).
 • Гнучкі протези
  Що  ж таке гнучкі протези і які вони мають переваги перед звичайними акриловими?

prot_gib1.jpgprot_gib2.jpg
За рахунок своєї гнучкості, нейлонові конструкції дуже добре фіксуються, як би «обхвачуючи» ясна. Це дозволяє не використовувати в конструкції металеві «гачки», а на верхній щелепі дуже сильно укоротити «штучне піднебіння» протезу. Так само відпадає необхідність закріплювати нейлоновий протез за допомогою коронок, які встановлюються на здорові опорні зуби.

Нейлонові протези не викликають алергію.
Протези успішно застосовуються як для заміщення часткових дефектів (втрата декількох зубів), так і для виготовлення повних знімних протезів.


prot_gib3.jpg
До

prot_gib4.jpg
Після

Бюгельні (дугові) знімні протези

За відсутності великої кількості зубів пацієнтам часто виготовляють часткові знімні конструкції.
Основними елементами часткового знімного протеза є базис (пластмасовий або металевий), утримуючі елементи і штучні зуби.
Різновидом часткових знімних протезів є бюгельні протези, де роль базису виконує дуга з різними відгалуженнями (для кращої фіксації протезу).
serv_2.jpg
Дугові протези найбільш функціональні і естетичні. При протезуванні даними конструкціями на верхній щелепі практично повністю відкрито піднебіння, а на нижній – тонка дуга абсолютно не заважає мові|язику|.

Їх важливою особливістю є те, що вони передають жувальні навантаження в основному на зуби, що залишилися, а на альвеолярний гребінь (ясна), лише при перевантаженні (розжовування дуже жорсткої їжі). Тому ці протези не здавлюють ясна і не наводять до порушення живлення тканин.

Дугові протези необхідно знімати лише для чищення, знімати їх на ніч не потрібно, на відміну від пластинкових протезів ( які необхідно знімати на ніч, щоб дати відпочити слизовій порожнини рота, оскільки вони передають жувальне навантаження не на зуби, а в основному на ясна).

Бюгельні (дугові протези) за типом кріплення до опорних зубів можна розділити на дві групи:


serv_2.jpg
на замкових кріпленнях (атачменах)

serv_3.jpg
на кламерах


Використання замкових кріплень дозволяє «заховати» всі фіксуючі елементи всередину протеза, тобто дані кріплення абсолютно непомітні.

Бюгельні конструкції володіють дуже високою надійністю.

Кожні 6 місяців ми просимо наших пацієнтів приходити на профілактичний огляд. Оскільки необхідно відстежувати неминучу «усадку ясен» під протезним ложем (щоб уникнути появи там порожнеч) і навантаження на опорні зуби. При необхідності, проводиться перебазування протезу.